BUNA ZIUA

Refluxul gastroesofagian

Postata de DACMAR13 cu 11 ani in urma.

VA ROG FRUMOS SA-MI SPUNE-TI CE TRATAMENTE NATURISTE SE POT APLICA IN CAZUL AFECTIUNILOR HELICOBACTER PYLORI SI STAPILOCOC AURIU.

Raspunsuri (3)

buna

acum 11 ani

Cumva tatal tau a fost vanator si esti din Constanta ?

Cornelia

acum 11 ani

Buna,
Cel mai bun rezultat in cazul acestor afectiuni se obtine prin Homeopatie. Trebuie sa gasesti un medic homeopat bun la care sa apelezi, deoarece in Homeopatie este foarte important medicul homeopat.
Multa sanatate!

colnago

acum 11 ani

Un tratament naturist, dar doar complementar, ar fi bautura bioactiva Tahitian Noni, cel original. Nu are reactii adverse, nu are contraindicatii.