Boala de reflux ?

Refluxul gastroesofagian

Postata de Roxana - Maria cu 6 ani in urma.

In attn D.nului Doctor Flueraru,

Buna ziua!
Vreau sa va multumesc , datorita Dvs am reusit sa aflu ce am in gat, la inceputul acestui an. S-a dovedit a fi o boala de reflux care dadea simptome si la nivelul gatului.
Am rugamintea sa ma lamuriti insa cu o alta situatie, senzatia de nod in gat este din cat pot vedea eu cu oglinda, o inflamatie de culoare rosie, dezvoltata pe partea dreapta a faringelui ( in spatele amigdalelor) care da senzatia de usturime si cand stranut dar si senzatia de nod in gat la fiecare dumicat pe care il inghit, am impresia ca imi ramane in gat.
Va rog mult sa ma ajutati si de data aceasta, mentionez ca iau Nexium de 2 sapt si nu se intampla nimic. Am renuntat la cafea, tigari. Oare se va mai duce aceasta senzatie sau voi ramane cu ea pentru totdeauna?....

Va multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Refluxul-gastroesofagian/boala-de-reflux-gastroesofagian_546