arsuri gastrice

Refluxul gastroesofagian

Postata de Alina- Carmen9 cu 13 ani in urma.

Buna ziua. Sunt viitoare mamica, gravida in aproximativ 5 luni. De cateva saptamani sufar zilnic de arsuri stomacale. Fiindca Rennie nu are asa mare efect as dori sa stiu daca exista vreun alt tratament, chiar si natural. Multumesc

Raspunsuri (5)

Ionescu

acum 13 ani

Exista tratament homeopat foarte eficient si fara efecte secundare si la astfel de arsuri gastrice. Consultati un medic homeopat.

O mama

acum 13 ani

La astfel de arsuri se mai foloseste si bicarbonat de sodiu sau argila de la plafar. Acestea sunt si mai ieftine si mai efective in multe cazuri.

Alina- Carmen9

acum 13 ani

Solocit pur si simplu argila?
multumesc de raspuns

Alina- Carmen9

acum 13 ani

bicarbonatul de sodiu nu e daunator bebelusului?

gabitza

acum 13 ani

se spune ca la gravide cand le arde pe gat ii creste parul bebelusului