Ameteli, vedere neclara, tiuit urechi, amorteli?

Refluxul gastroesofagian Ameteala Tulburari de vedere

Postata de Utilizator11591459063 cu 3 ani in urma.

Buna ziua! Am 29 ani si de o luna de zile ma confrunt cu urmatoarele simptome: vedere neclara, tiuit urechi, stare de confuzie, presiune cap, frunte si ochi, presiune in piept (nu dureri) ameteli, uneori ma trezesc cu mainile si picioarele amortite. Mentionez ca sunt fumator. Am facut analizele si am colesterolul mare (LDL colesterol 200 si colesterol total 273) si un deficit de vitamina D (pe care il tratez cu Detrical de 4000, 1 pe zi). Am facut Rmn cerebralul si este ok, singura chestie fiind mucoasa ingrosata, radiografie coloana cervicala la care a iesit coloana cervicala dreapta, medicul neurolog a zis ca sufar de anxietate, mi a dat Vagostabyl, pe care nu l mai iau deoarece nu ma simteam bine de la el.Am fost la oftalmologie, nu am nicio problema la ochi. Am fost la cardiologie, Ekg ok, Doppler ok, mi a iesit un puls marit, mi a dat tratament pentru o luna cu Aspacardin de 2 ori pe zi si jumatate de Nebilet, astfel bataile inimii s-au reglat; de asemenea mi a dat Crestor, pe care nu l iau, mi am schimbat stilul de viata(fiind supraponderal), tin dieta si fac sport. Am fost la ORL, am facut toate testele vestibulare si mi a iesit sindrom vestibular sub observatie (doamna doctor a zis ca nu am vertij, ca e o mica tulburare de echilibru, mi a dat 14 zile exercitii de facut si Nyrusal). Totusi, in urma atator investigatii, starile mele persista si efectiv nu stiu ce sa mai fac. Va rog frumos sa mi spuneti ce as mai putea face. Multumesc frumos!

Raspunsuri (4)

MembruMobileApp1493316375

acum un an

la medic pshiatru ati foat

Aaa

acum un an

Ati gasit ce aveti?
Ma confront cu aceleasi simptome. Mulțumesc

Marian

acum 9 luni

Ce treaba are medicul psihiatru?

Robert

acum 4 luni

Salut!eu am aceste probleme se 2 ani,este foarte great de gestionat situatia si simtomele.La fel am facut si eu nestiind ce se intampla cu mine,Rmn,dopler, controlled peste controale si nu am ajuns la nici un rezultat.
Singurul tratament care a dat rezultat a fost cel cu cipralex pentru depresie si anxietate.imi este foarte greu sa cred ca sunt depresiv,dar se pare ca fara aceste pastile nu reuses sa am o viata cat de cat normala.
Am incercat sa renunt la el de doua ori dar dupa doua luni starile de rau revin si am sensatii si stari atat de dure incat am senzatia ca imi pierd viata.
Mergi la un psihiatru,poate te ajuta.Multa sanatate!