ajutor

Refluxul gastroesofagian

Postata de ylenu cu 13 ani in urma.

nu pot scapa de o tuse seaca galagioasa. am incercat toate siropurile. sa fie datorita faptului ca nu am grija de boala mea de reflux?? va rog sa ma ajutati din suflet

Raspunsuri (7)

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

buna seara,
cand a aparut tusea ? o puteti lega de un eveniment din viata dvs?

ylenu

acum 13 ani

sa imi faca rau cafeaua cumva bauta pe stomacul gol dimineata???
Nu fumez nu beau alcool

ylenu

acum 13 ani

tusea a aparut acum 2 3 luni. pot lega cu data de 8 noiembrie cand am aflat ca voi deveni somer.am inceput sa iau motilium si esomeprazol sandoz in speranta ca este de la esofagita mea de reflux ne tratata. sunt programat si la operatia de amigdalita dar astept rezultatul analizelor de la spitalul Sf Maria. va multumesc cu stima sorin Anton

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

dupa ce aveti rezultatele ma puteti contacta la clinicalpsychology@dr .com
Cu stima,
psh ioana Panculescu

ylenu

acum 13 ani

pe marti miercuri am sa va anunt. Cu multumiri si speranta ca voi scapa de tusea asta blestemata va doresc din tot sufletul multa multa sanatate Sorin

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

multumesc frumos si dvs

ylenu

acum 13 ani

culmea culmilor.........analizele au iesit f bune....doctorita crede ca este o bronsita netratata si tusea se manifesta si gastroesofagitei de reflux de asemeni netratata timp de doi ani... Mi-a recomandat un sirop foarte bun care simt ca intradevar imi face bine si ma mai potoleste din crizele de tuse. Culmea imi poarta si numele. TUSORIN. eu va multumesc frumos pentru atentia acordata si daca considerati ca ma mai puteti ajuta astept recomandarile dvs. cu multumiri Sorin Anton