Ajutor va rog

Refluxul gastroesofagian

Postata de smookyzke cu 11 ani in urma.

Va rog mult de tot sa-mi spuneti daca din urmatoarele simpotme pot avea cancer gastric sunt disperat......in urma cu 6 luni am facut o indigestie , din cauza unui medic si tratament gresit am facut arsuri din cauza medicamentelor pe care le-am luat( am facut endoscopie atunci), am urmat de atunci si pana acum un tratament naturist cu ulei de galbenele...simptomele pe care le aveam erau urmatoarele: - o senzatie de plin dupa ce mancam si atunci cand ragaiam ma lasa , iar dupa 5 minute m-a lua iarasi, nu era o durere doar senzatie de jena. in fine dupa ce am urmat tratamentul cu ulei de galbenele pot sa zic ca m-am refacut complet, in proportie de 90%, iarasi am facut o indigestie acum o saptamana si iara am aceleasi simptome, am luat ulei de galbenele si m-a mai calmat si denol. stiu ca alimentatia e un factor foarte mare de risc pt asa ceva, iar a mea nu a fost prea echilibrata. o sa fac o endoscopie in 5 zile si imi este extrem de frica sa nu imi zica ca am cancer gastric. va rog sa-mi spuneti daca poate sa fie grav sau nu. imi este f frica

Raspunsuri (1)

smookyzke

acum 11 ani

am uitat sa mentionez am facut ieri un ecograf si mi-a iesit bun, si mi-am facut si analize la sange si mi-au iesit f bune.