Chiar nimeni nu ma poate ajuta?

Reflux laringo-faringian

Postata de Utilizator21547389199 cu un an in urma.

Va rog frumos am și eu o problema cu mama de 2 ani de zile tușește într.una are o tuse seaca,simte ca ii curge ceva din gat mănâncă puțin și se simte sătulă.A fost de și.a făcut endoscopie și i.a găsit gastrita cronica,esofagita și reflux gastroesofagian a urmat timp de 3 luni de zile tratament cu gastrofait,controloc și nolpaza.Dupa ce a terminat tratamentul a început iar sa tușească Eu vreau sa ii treacă tusea pe care o are ca o ustura rău de tot gatul numai poate deloc sa tușească ce medicamente sa ia sa ii treacă tusea?Tine și regim mănâncă puțin și des,nu citrice,nu condimente,dar degeaba.Un medic gastroenterolog sa ma ajute va rog din suflet Sau persoane care s.au confruntat cu tusea,ce medicamente au luat pt reflux sa ma ajute.Multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Rujeola-si-alte-boli-ale-copilariei/tusea-convulsiva-infectia-cu-bordetella-pertussis-sau-tusea-magareasca_629