Rezultat radiografie pulmonara?

Raceala

Postata de membru304336 cu 6 ani in urma.

Buna ziua, in urma unei usoare raceli, am facut si o radiografie pulmonara.Ca si rezultat, ar fi : hiluri discret marite, mici aderente pleurodiafragmatice bilaterale predominent drepte, cord normal.Ce inseamna acest lucru?Mentionez ca am avut apa la plamani acu vreo 10-15 ani si doctorul mi-a zis ca va ramane niste sechele care vor aparea pe radiografie.Sa fie aia sau altceva?multumesc.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor.