Ce sa iau, ce produs?

Psoriazis

Postata de Utilizator11712982719 cu 4 saptamani in urma.

Picioare care ard, amorțeală, furnicături,hashimoto, psoriazis ,ce sa iau

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 saptamani

Buna ziua,

Se pare ca prezentati simptome comune pentru mai multe afectiuni, care pot include neuropatie periferica, boala tiroidiana si psoriazis. Astfel, un posibil plan de tratament ar putea include:

1. Administrati medicamente pentru controlul simptomelor neuropatiei periferice, cum ar fi antidepresivele triciclice, medicamentele anticonvulsivante sau analgezicele.
2. Pentru hipotiroidism in asociere cu Hashimoto, veti avea nevoie de hormoni tiroidieni, cum ar fi levotiroxina.
3. Tratamentul pentru psoriazis poate varia in functie de severitatea bolii, dar poate include creme topice, fototerapie (expunere la lumina UV) sau medicamente sistemice/ biologice.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/furnicaturile-la-maini-si-picioare-pot-semnala-diferite-boli_16190