Evolutia si durata unei tulburari psihotice acute polimorfe datorate consumului de canabis?

Psihoza Psihoze datorate substantelor halucinogene

Postata de MembruMobileAppcristinanegru11 cu 5 ani in urma.

Prietenul meu a venit in tara toatal schimbat in urma consumului intensiv de canabis, l-am internat iar diagnosticul lui este de tulburare psihotica polimorfa acuta fara simptome de schizofrenie, a fost externat insa acesta a refuzat sa isi continue medicatia acasa, iar acum este iar internat. Cand o sa iasa din aceasta stare, este posibil sa dezvolte o boala psihica? Sunt intr-o situatie foarte trista, il iubesc si imi doresc sa redevina baiatul pe care l-am cunoscut.

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp150330210313389

acum 4 ani

Buna , îmi poți spune te rog cum a evoluat? Cred ca ne aflam in aceiași situație și as fi curioasa ce sa întâmplat ! Mulțumesc mult