urgent

Psihologie si psihoterapie

Postata de ioan247 cu 15 ani in urma.

dragele mele am nevoie de ajutorul vostru atunci cand ma enervez tremur si ma doare capu ma inrosesc si ma mananca fata rau ce sa fac ca nu mai pot doar daca plang ma pot calma va rog ajutatima

Raspunsuri (4)

ioan247

acum 15 ani

dragele mele am nevoie de ajutorul vostru atunci cand ma enervez tremur si ma doare capu ma inrosesc si ma mananca fata rau ce sa fac ca nu mai pot doar daca plang ma pot calma va rog ajutatima

nicoleta427129979

acum 15 ani

Draga mea,am trecut prin atatea rele in viata,ca nu stiu ce putere am avut sa trec peste...Stiu ca e neplacut sa te enervezi si sa te consumi,dar de ce sa te imbolnavesti tu pentru altii?Cauta solutii de calmare pana vei invata sa te controlezi:bea ceai de tei,vorbeste cu o prietena buna despre supararile tale,cauta solutii la ele,nu mai suferi degeaba,ca e atat de scurta viata asta ca nu realizezi decat cand te imbolnavesti.Asta vrei?Eu am patit-o si-ti spun ca nu merita supararea atata lucru...Incearca sa fii putin mai multumita de viata pe care oduci si mai fericita.Emare lucru,s-ar putea sa nu fii fericita de-asta reactionezi asa.Adauga-ti un plus de serotonina cu o ciocolata si un ceai de tei si cugeta mai bine cand ai senzatii de pustiu...Pa si roaga-te si tu la D-zeu,ca te aude,Camelia

alina catalina128429

acum 15 ani

Ai fost la medic,daca da ce diacnostic ai primit,raspunsul pe mail;[email protected]

ioana257

acum 15 ani

icearca un tratament cu B6 SI ZINC,este f.indicat in astfel de stari.