Un mic ajutor

Psihologie si psihoterapie

Postata de BestNickname cu 8 ani in urma.

Cand aveam vreo 8 ani am facut ( va rog sa imi scuza-ti expresia ) " p***a" unui baiat , eu fiind tot baiat ...( cred ca am facut doar 5-6 secunde nimic mai mult ).
Acum dupa mai multi ani imi aduc aminte si ma simt foarte prost .
Ce pot sa fac sa trec peste si sa uit de aceasta experienta ..

Raspunsuri (4)

FreeStyle11

acum 8 ani

Sa nu te mai gandesti DELOC la asta sau sa te gandesti ca fiind copil nu stiai ce faci si ca nu trebuie sa te stresezi pt asta.Faptul ca atata timp nu te-a deranjat si deodata ti-a "revenit" memoria, indica faptul ca acum pe moment te deranjeaza ce ai facut atunci, cand defapt tu nu ai facut nimic rau, ci cel care te-a pus sa faci asta e un cretin.Gaseste ceva de facut placut care sa nu te faca sa te mai gandesti la asta, si care sa te faca fericit.Stai linistit copile, sunt lucruri grave pe lume, ce ai tu acum e o banalitate de grad mare, fi fara grija.

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Nu e nevoie sa o uiti, caci ti-ar face foarte rau sa o trimiti atat de adanc in subconstient, incat sa uiti! Inglobeaz-o, pur si simplu, ca pe o experienta oarecare de viata. E o perioada in care este normal sa exploram propriul corp, cat si al altora - daca vei citi un pic prin psihologie, vei vedea ca asa este. Daca doresti sa discutam mai mult, ma poti contacta la adresa de mail [email protected]

BestNickname

acum 8 ani

Va multumesc pentru timpul acordat . As dori sa va contactez pentru un sfat. Dar pot doar de luni . Mi-as dori sa vorbesc cu dumneavoastra si luni va voi trimite un mesaj . Multumesc pentru amabilitate . Sper sa vedeti mesajul.

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

e in ordine. o seara placuta!