Uitati-va si spunetimi

Psihologie si psihoterapie

Postata de mihay112 cu 12 ani in urma.

Salut. Am 15 ani si am o intrebare : sunt virgin , iar penisul meu cand este ,,mort" este de 5-6 cm , iar cand este ,,sculat" de 12-13 cm .., nu stiu de la ce , pe penis mi-au aparut un fel de cosuri,niste bubite mici...VA ROG SA MA AJUTATI!

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 12 ani

Cum arata? Cumva asa: http://en.wikipedia.org/wiki/Fordyce''s_spot Daca da (daca sunt niste mici puncte albe la baza penisului) acestea nu prezinta nici o problema, sunt normale. Niste mici puncte de grasime pe care le au majoritatea barbatilor.
Daca arata altfel, incearca sa faci o poza, sa o incarci pe un site si sa pui aici linkul. Altfel nu poate nimeni sa isi dea seama, din aceasta descriere, ce ai.

mihay112

acum 12 ani

Da,asa sunt....dar la penis te mai intreb .... este bn cum e?? la grosime e c-am cat 2 degete....

Iuli

acum 12 ani

In primul rand incearca sa folosesti cuvinte potrivite varstei tale. Penisul "mort" se numeste flasc iar "sculat" inseamna in erectie. Nu stiu ce inseamna "este bine?". Nu exista un standard si oricat de mic sau mare ar fi, oricum nu ai ce sa ii faci, nu exista posibilitate de a-l mari, micsora, subtia sau ingrosa. In plus, marimea penisului se cam mosteneste (ca si inaltimea sau marimea sanilor la femei etc), asa ca daca ai idee cam cat are tatal tau, aprox atat vei avea si tu. Penisul tau are o marime normala si va mai creste inca vreo 2-3 ani, asa ca nu ai deloc de ce s ate ingrijorezi. Tine cont de faptul ca vaginul unei femei are aprox 8-10 cm, deci orice e peste este mai mult decat ok.

D-L Doctor

acum 12 ani

Mega Penis Plus Enlargement!

mihay112

acum 12 ani

Adica,nu am inteles d-l doctor ...ce vreti sa spuneti ?

Iuli

acum 12 ani

Nimic, vreo reclama. Nu baga in seama. Oricum nu e doctor. Aici pe site doctorii apar cu rosu.

Vasy

acum 12 ani

Buna seara !
Dle doctor am aceiasi problema in jurul capului la penis am niste bubite , puncte , cosuri (albe) sau cum se numesc....va rog sa ma ajutati. spunetimi daca exista vrun tratament pt a scapa de aceasta problema.