Tulburari bebe 1,5 ani dupa interventie chirurgicala

Psihologie si psihoterapie

Postata de Elenatns cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Am o fetita de un an si jumatate,nascuta cu palatoschizis, care dupa operatia de constructie a palatului de acum 3 saptamani are mari probleme cu somnul. Interventia a fost complexa, a invatat din nou sa inghita, sa vorbeasca, sa mestece si sa respire, inca nu s-a obisnuit cu "noua" gurita si mai mult, a renuntat la suzeta si lapte, deoarece suptul nu se mai facea cum stia ea. Problema e ca la orele de somn nu poate fi adormita, fara suzeta si fara lapte acum, devine irascibila, foarte agitata, nervoasa si nu se calmeaza cu nimic, plange f mult, se tranteste pe jos, isi da palme peste fata. Dupa ce reusim in catava ore s- o adormim, are un somn destul de agitat si se trezeste plangand. Ce se poate face cu acesti copii dupa o trauma de acest gen? Am dori cateva sfaturi.

Raspunsuri (1)

buna

acum 10 ani

aici numai homeopatia poate ajuta. Scrieti-mi un email pe yahoo la zanebu_ne (insa eliminati liniuta din nume).