tricotilomania

Psihologie si psihoterapie

Postata de emma100 cu 9 ani in urma.

exista tratament pentru tricotilomanie

Raspunsuri (4)

Psih. Cristina Pricop

acum 9 ani

se poate incerca un tratament antidepresiv si anxiolitic, sau/si sedinte de psihoterapie

emma100

acum 9 ani

multumesc

emma100

acum 9 ani

am un baietel de 9 ani care are un tic,cand se uita la televizor isi rupe parul din varful capului si din frunte,nu cred ca ar fi stresat,mie imi pare ca ii plictisit.Are obiceiul acesta de vreo 2 ani dar l-am tuns scurt si ia trecut ''acum iar la apucat.A mai avut cineva aeasta problema,astept raspuns.Multumesc

anamaria

acum 8 ani

Buna numele meu este Anamaria si va invit pe un grup de pe fb sa dezbatem aceasta problema si eu sufar de aceasi boala si cred ca acolo ne-ar fi mult mai usor sa comunicam sa schimbam pareri sau sa oferim un sfat poate o metoda de a trata va multumesc din suflet grupul se numeste Tricotilomania.Ro❤❤❤