tremurat

Psihologie si psihoterapie

Postata de onucamelia cu 13 ani in urma.

surioara mea de 7 ani de cateva nopti dupa ce adoarme, pe la 22.30 (mereu aceeasi ora) tremura prin somn dar tare ca si cum ar fi speriata sau iar fi frica de ceva.cand se trezeste nu stie ce are..cateodata nici nu isi aminteste.nu inteleg ce poate fi...

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Sigur nu este o criza de epilepsie?

Ionescu

acum 13 ani

De cand face asta ? A suferit de vreo afectiune mai inainte sau a luat medicamente (ce fel de medicamente) ?
S-a speriat vreodata mai puternic de la ceva ?
Ii este frica de ceva (intuneric, apa, umbre, stafii, baubau, inaltime, caini, orice altceva etc) ?

onucamelia

acum 13 ani

sa speriat de un caine..dar nustiu daca e de la asta..ea spune ca viseaza ca cineva vrea sa o omoare..si mai face intrebari cateodata despre moarte..da ii e frica de intuneric..mereu doarme cu televizorul aprins..

Psih. Antonia - Carla Isacu

acum 13 ani

Mergeti in primul rand cu ea la un medic neurolog pentru a exclude o cauza de acest tip. Este posibil sa fie o criza de tip epileptic. Sanatate!