titlFAQ la interviu: aptitudini, abilitati, unde te vezi peste 5 ani?u intrebare

Psihologie si psihoterapie

Postata de luminitza_05 cu 13 ani in urma.

Sunt o tanara in varsta de 28 ani din Bucuresti. Datorita unei conjuncturi pe care nu reusesc sa mi-o explic, am ramas recent fara loc de munca. La toate interviurile pe care le-am sustinut mi-a fost si imi este greu sa raspund unor intrebari banale de tipul: unde te vezi peste 5 ani? Am nevoie de ajutor specializat sa ma descopar, sa invat sa ma accept si mai ales sa imi descopar puntele tari si cele slabe. Sunt deosebit de emotiva si viata m-a taxat ori de cate ori a fost cazul. Evit sa spun oamenilor ce gandesc de frica dezamagirii, de frica de a nu ramane singura sau de a nu supara. Asa cum reiese si din acest mini text, ma pierd in detalii. Va rog sa imi recomandati ce sa fac, unde sa ma indrept cu intrebarile mele si daca aveti posibilitatea, va rog sa imi comunicati care ar fi costul unor astfel de sedinte/terapii?
Cu real interes, LP

Raspunsuri (3)

Psiholog Liliana Puchea

acum 13 ani

Poti apela la serviciile unui psihoterapeut poate femeie, poate barbat depinde de ceea ce rezoneaza cu tine
Poti gasi lista cu psihoterapeuti acreditati pe siteul Colegiului psihologilor din Romania(COPSI)
Poti de asemenea sa vezi si ce psihologi au activitate pe acest site
La fel ma poti contacta si pe mine

Liliana Puchea
Psihoterapie
Consiliere Psihologica, MS
Tel 0722 207 760
Adresa cabinet : Bucuresti, str. Academiei, nr 7-9 , et.1, cam 21-22
www.psihoterapiecabinet.com.ro

Psih. Nicolae Nedea

acum 13 ani

Buna,
cred ca ai avea nevoie de o evaluare si apoi de o dezvoltare personala cu scopul de optimizare a performantelor.
La clinicile unde imi desfasor activitatea tariful este acum de 100 lei sedinta.
Te astept cu drag.

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

costul sedintelor difera de la un psiholog la altul ,de la o firma la alta .
Iti pot spune ce tarife percep eu ,dar numai pe email .

email: [email protected]

Multumesc pentru intelegere .