timiditate

Psihologie si psihoterapie

Postata de danielaa12 cu 10 ani in urma.

Buna seara!am o probleme...sunt foarte timida.la scoala nu pot raspunde la ore..din cauza k sunt timida si imi e teama sa nu gresesc ce spun..iar cand profesorul ma asculta ..ma intimidez..tremur si uit tot.nu ma pot controla am 17 ani!

Raspunsuri (8)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 10 ani

Buna seara,

Draga Danielaa12, imi dau seama cat de greu trebuie sa iti fie cu acesta problema de anxietate sociala!
Iti recomand sa urmezi cateva sedinte de consiliere psihologica in scoala. Totodata, poti aplela si in particular la serviciile unui cabinet pentru dezvoltare personala.
In continuare poti accesa aceste link-uri din site-ul Psihoutil pentru a te informa despre tratarea timiditatii:
http://www.psihoutil.ro/dezvoltare-optimizare-personala/timiditate/

http://www.psihoutil.ro/dezvoltare-optimizare-personala/sociabilitatea/

Daca te pot ajuta si cu alte informatii, cu drag!

Psiholog Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721. 349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro

danielaa12

acum 10 ani

O sa fac ce mi-ati spus .va multumesc..si da imi este foarte greu

danielaa12

acum 10 ani

O sa fac ce mi-ati spus .va multumesc..si da imi este foarte greu

danielaa12

acum 10 ani

O sa fac ce mi-ati spus .va multumesc..si da imi este foarte greu

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 10 ani

Cu drag, danielaa12!
Esti tanara, personalitatea ta este inca in formare si mai usor de optimizat.

Succes!
Psiholog Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721. 349.765
Mail: [email protected]
Website: www.psihoutil.ro

danielaa12

acum 10 ani

da..eu nu sunt prea sigura pe mine

antoneta142936

acum 10 ani

Urmeaza sfatul doamnei doctor. E foarte important sa ai incredere in tine si curaj mai ales la anii tai. De multe ori o "p***ae" spusa cu convingere te poate ajuta. Succes

danielaa12

acum 10 ani

multumesc!