Tetrapareza spastica

Psihologie si psihoterapie

Postata de e.f.s. cu 13 ani in urma.

Buna seara am o intrebare tetrapareza spastica se mai poate vindeca deci din cazuza unui vaccin gresit care ia atins nervul sa ales cu o tetrapareza spastica si are si instabilitate in mers merge dar schioapata mar interesa daca mai are sanse sau nu se mai poate face nimic

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Din pacate pentru tetrapareza spastica nu se poate face mai mult decat niste fizioterapie.

Georgiana

acum 8 ani

Un vaccin i-a atins un muschi si a facut terapareza spastica???!!!! NU!! Fiti sigura ca de la vaccin este, insa face parte din reactiile lui adverse. Nu injectia a fost prost facuta. Ci otrava vaccinului nu are ce cauta in trupurile noastre si cu atat mai putin in cele ale unor mici copilasi.