TARIFE SOCIALE PSIHOLOG

Psihologie si psihoterapie

Postata de Psih. Ioana Panculescu cu 12 ani in urma.

tarife sociale psihologie control-med.com

Raspunsuri (2)

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Psihoterapie individuala pentru adulti: primele 2 sedinte cu doar 19 RON. Bonus urmatoarele 3 sedinte cu 35% reducere numai la Control Med

www.control-med.com

tibi

acum 10 ani

Buna ziua! Ma adresez dv cu o intrebare..e prima data cand intru pe acest site ..sper ca am nimerit bine.
Am o cunostinta ,o fata de 22 de ani ,care, cred eu are neaparata nevoie de consultanta psihologica. In urma cu un an , fata impreuna cu nasul acesteia si mama ei se deplasau cu masina in vizita la cineva si din nefericire au fost loviti in plin de un alt auto ,rezultand decesul mamei si al nasului ei ,ea ac***a deasemenea o fracutura si alte leziuni. Fizic si-a revenit , dar psihic este foarte dificil. Este retrasa, nu are incredere in nimeni; de multe ori este vesela , se intristeaza si se supara f usor mai din orice, din pacate nu are decat pe bunica ei ..dar care este destul de invarsta ,mai are cativa frati dar sunt toti cu pb lor si nu prea o ajuta.Ea este f constienta ca are nevoie de ajutor sa treaca peste aceasta perioada , dar ii este teama (sau rusine ..nu stiu)...sa vorbeasca , cu cineva.Ce credeti ca e de facut? Ea este din Bucuresti ..., . Trebuia sa dea licenta la facultate anul trecut si a amanat pt ca nu se simtea in stare, acum deja mai e putin si trebuie sa inceapa pregatirea ...dar spune ca nu se poate concentra ...Am omis sa va spun ca plange f mult nu este sociabila in ultimul timp, nu are prieteni ...ii este f greu. Precizez ca am cunoscut-o intamplator , nu este din aceeiasi localitate cu mine si nu pot sa o ajut prea mult deocamdata pt ca imi e teama sa nu o indrum gresit ..si sa o dezorientez mai rau. Astept un raspuns cu un sfat, o parere.,...Un cabinet in Bucuresti cu un tarif acceptabil ac***a in vedere ca este intr-o situatie destul de dificila si nu isi permite ceva scump?. Va multumesc anticipat ! Cu stima...Tibi Preda.