sunt prea geloasa

Psihologie si psihoterapie

Postata de membru248606 cu 8 ani in urma.

cum pot sa scap de gelozie ?va rog ajutati-maaa

Raspunsuri (6)

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Buna! Gelozia inseamna neincredere in tine, nesiguranta, sentimente de inferioritate. De unde vin acestea si cum poti sa rezolvi aceste stari? Prin psihoterapie cognitiv-comportamentala. Daca doresti, putem continua, amanuntit, discutia, scriindu-mi la adresa de mail [email protected]
Toate bune!

membru248606

acum 8 ani

va rog nu ma mai suport.....ajutati-ma adresa mea de messenger este [email protected]

Psih. Marina- Lucica Balea

acum 8 ani

Buna !
E posibil ca partenerul tau sa starneasca aceasta gelozie? Ai mai fost tradata si alta data, iar acum ti -e teama sa nu fii ranita? Cauzele pot fi multiple. E necesar sa ne cunoastem mai bine.Intradevar ai nevoie de psihoterapie, pentru a inceta sa te mai chinui. Psihoterapia integrativa abordeaza situatia din perspective multiple.Daca doresti, te astept cu drag la cabinet .
Cu drag,
Psihoterapeut Marina-Lucica Balea

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Buna ziua. Tu iti alegi persoana de dialog, nu iti oferi adresa de mail sa fii contactata - decat, poate, pentru o discutie ca "intre fete". Niciun specialist nu va raspunde apelului tau. Ai grija cum ceri ajutor atunci cand ai nevoie de el!

membru248606

acum 8 ani

Va rog vreau sa vb cu dumneavoastra am nevoie de un sfat ..va roooog

membru248606

acum 8 ani

Va rog vreau sa vb cu dumneavoastra am nevoie de un sfat ..va roooog