Sfat

Psihologie si psihoterapie

Postata de Florinasd cu 10 ani in urma.

Tatal meu cred ca are probleme la cap, uita mai mereu.. daca cumpar ceva nu ii convine si imi spune sa ii fac socoteala la fiecare produs pe care il cumpar, are impresia ca toata lumea il pacaleste, se gandeste la fel si fel de chestii si se enerveaza. Daca discuti cu el o problema tipa, daca ii spun ceva nu ma crede, este foarte chitros, cand face ceva nu are rabdare si se enerveaza repede. As vrea sa stiu ce problema are si ce este de facut.

Astept mesajul dvs.

Raspunsuri (2)

Olivia

acum 10 ani

Paranoia posibil din probleme din trecut pe care nu le-a depasit inca - Terapie :) sau poti sa cauti diferite carti si sa vezi care e cel mai bun mod de abordare, ca n-o sa scape de asta cu siguranta daca ii zici in fata :)) documenteaza-te cat mai mult posibil si incearca, daca nu merge, terapie clar!

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 10 ani

Buna seara,

Florinasd,imi pare rau pentru problemele tatalui tau, Acestea pot aparea din multe cauze si de aceea foarte indicat ar fi un control medical. Daca starile nu au cauze medicale, arunci pot fi generate de stres, de evenimete de viata neplacute, situatii in care apelul la serviciile unui psiholog ar putea fi util.
Dac ai si alte intrebari, poti sa-mi scrii, dar si sa citesti aici:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/stres/

O seara placuta!

Telefon: 0764.443.184
E-mail: [email protected]
Website: www.psihoutil.ro