sa le spun ca baiatul lor este gay?

Psihologie si psihoterapie

Postata de medeea ariana cu 11 ani in urma.

Am un verisor de 16 ani care mi-a zis ca este gay si se intalneste cu un baiat mai mare. As vrea sa le spun parintilor lui dar mama lui are niste probleme cu inima si recent i-a murit mama si e foarte afectata, tatal este un om mai aspru si mai religios si nu ar accepta asa ceva. Dar cum sunt mai multe persoane care stiu de verisorul meu ca este gay si are deja si un iubit as vrea sa-i avertizez oarecum subtil de orientarea copilului lor sa nu afle din alta parte si sa zica, ca eu am stiut si nu le-am zis nimic. Cum ar fi mai bine sa procedez?

Raspunsuri (1)

Carmen

acum 11 ani

E problema lor si nu ai de ce sa te simti obligata sa vorbesti. Daca parintii lui sunt dificili cu atat mai mult trebuie sa-ti vezi de treaba.