psihiatrie

Psihologie si psihoterapie

Postata de SANDA CRINA cu 15 ani in urma.

buna.am o problema care eu zic ca este destul de grava si as dori din suflet sa ma scap de ea sunt barbat si am momente cind vad cite un barbat desbracat si parca imi place de el mentionez ca sunt insurat si am si doi copii ma simt groaznic de multe ori pe tema asta va rog ajutatima sper ca nu sunt bolnav psihic astept un raspuns

Raspunsuri (6)

andrei178

acum 15 ani

Vezi un om dezbracat din cand in cand (apare unde?), sau ideea de barbat dezbracat iti place?

SANDA CRINA

acum 15 ani

da vad din cand in cand barbat dezbracat si cateodata ideea de barbat dezbracat imi place sper ca nu sunt homosexual

andrei178

acum 15 ani

Pentru ambele situatii cel mai bine ar fi sa mergi sa stai de vorba cu un psiholog. Stiu ca multor romani le displace ideea, dar numai stand de vorba cu un specialist vei putea afla exact despre ce e vorba. Aici pe forum, nu vei primi decat pareri foarte subiective. Deci, cu cat mai repede te duci, cu atat mai curand te vei linisti in legatura cu toate intrebarile pe care le ai. sanatate deplina!

Florian Alex

acum 15 ani

Una este sa admiri un om pentru calitatile lui fizice, alta este sa te simti atras sexual. In cel de-al doilea caz, iti recomand sa mergi sa discuti cu un psihoterapeut. Macar vei stii cum stau lucrurile...

Ionut

acum 7 ani

Consultatia necesara cu un psiholog este de mentionat cat priveste placerea de a privi un barbat cand e dezbracat nu indica tendinte de o alta orientare sexuala ,modul de exhibitionism al unui barbat atracerea de al privi de al admira pentru constitutia s-a fizica sau pentru modalitatea de manifestarea comportamentului in societate,faftul ca te simti ingrozic si ai o anumita anxietate sau ingrijorare privind acest lucru stai linistit ai de ce sa intrii in panica doar pentru ca admiri corpolenta unui barbat altfel s-ar desfiinta fitness-ul......

Utilizator21575284261

acum 4 ani

In cazuri de nesiguranta cel mai bine e de vorbit cu un specialist... adresa_web_filtrata /