PROBLEME GRAVE psihice cred

Psihologie si psihoterapie

Postata de Niklauss cu 9 ani in urma.

Salut am o problema imensa! De un an jumate ma macina permanent! Incep sa cred ca sufar de anxietate sau ceva mai grav Simptomele sunt cam asa: Caldura foarte mare mereu cand ies afara din casa (mai ales acum vara) Senzatie ca taota lumea te priveste Senzatie de caldura la nivelul fetei Fata rosie mereu Bufeuri de caldura Frica de iesit singur in public Frica de a intalni persoane noi (fete) (baieti) Frica de a nu fi facut de ras in public sau intrun grup Nervozitate,iritabilitate,tremur al mainilor,tic nervos al picioarelor tot timpu lle misc,transpirati abundete la emotii si la caldura Am atacuri de panica
Precizez ca nu prea ies in public ziua prefer sa stau in casa la racoare si etc sunt foarte singuratic de ceva vreme :( (si nu ma ajuta deloc starile astea pentru ca sunt lautar si mereu sunt pe scena e super jenant) Ajutat-ma cumva nu am in zona nici un psihiatru disponibil doar la 100 si cva de km as putea lua ceva pastile sa amelioreze starile astea insuportabile! Nu mai pot iesi nici din casa AM 20 DE ANI 93KG 185CM practic culturism de 3 ani de zile!

Raspunsuri (3)

Evanghelic

acum 9 ani

Te rog sa cauti salvarea ta la Dumnezeu. El te poate vindeca. http://caleamantuirii.blogspot.ro/

Niklauss

acum 9 ani

Fix man dute cu dumnezeul tau!

Psih. Daniela Dumitru

acum 9 ani

Buna ziua.

Genul acesta de probleme pe care le semnalati necesita un tratament psihoterapeutic si nu doar unul medicamentos. Inteleg ca doriti sa luati cateva medicamente si sa scapati de chin, dar realitatea nu este asa. Daca sunteti interesat sa faceti ceva pentru dvs. si sa incepeti o terapie indiviuala ma puteti contacta. Psiholog Daniela Dumitru.