Probleme de socializare

Psihologie si psihoterapie

Postata de cipriqe cu 12 ani in urma.

Buna

Raspunsuri (2)

cipriqe

acum 12 ani

Buna
Am urmatoarea problema legata de faptul ca nu pot socializa cu nimeni, si mai nou sunt intro stare de depresie in care consider caci cuvintele mele nu au rost si ca nu pot fi interesant pentru nimeni. Totul porneste de la faptul ca am asteptari prea mari de la unele persoane apropiate... Starea asta a inceput sa se manifeste odata cu iesirea dintro relatie iar acum nu mai vad nici o sansa de a mai cuceri pe cineva sau mai mult nici o sansa de a intretine o conversatie... ca sa nu zic ca incep sa departez persoanele apropiate de mine si aici ma refer la un prieten bun... defapt singurul.... pe care am reusit sa il indepartez prin felul meu de a fi si anume de faptul ca am asteptari prea mari, posibil ma gandesc ca poate sa inlocuiasca acea persoana care m-a dezamagi... As dori consultul unui medic pshioterapeut... si as avea nevoie de ceva recomandari pentru TIMISOARA...
Multumesc

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

va recomand sa consultati un psiholog, eventual si un medic psihiatru. informatii de contact incercati sa cautati pe paginile web.