Plansul-o problema?

Psihologie si psihoterapie

Postata de Iulia26119152 cu 15 ani in urma.

Buna...am 18 ani..si am o pb...mai mult sau mai putin importanta pt unii..Sunt o persona f emotiva..plang f usor si repede atunci cand consider ca sunt neindreptatita sau neinteleasa..nici in timpul unei discutii nu pot sa ma abtin sa nu plang..precizez ca niciodata nu am plans din senin..fara un motiv..E asta o problema de ordin psihiatric?

Raspunsuri (2)

Iulia26119152

acum 15 ani

Buna...am 18 ani..si am o pb...mai mult sau mai putin importanta pt unii..Sunt o persona f emotiva..plang f usor si repede atunci cand consider ca sunt neindreptatita sau neinteleasa..nici in timpul unei discutii nu pot sa ma abtin sa nu plang..precizez ca niciodata nu am plans din senin..fara un motiv..E asta o problema de ordin psihiatric?

emilia69113249

acum 15 ani

un medic sigur ti-ar spune k este o problema,dar eu sa sti k ma simt mult mai bine in momentul in care sunt nervoasa sau am alte probleme si pot sa plang...... Desi sunt o persoana care spun tot ce simt inainte sa gandesc ceea ce este un defect destul de mare spun alti desi eu ma simt bine k ma pot exprima si am curajul sa spun tot ce simt,la fel e si cu plansul...... e mai bine sa dai tot ce simti afara decat sa ti in tine :) parerea mea