Pierderea unei persoane dragi

Psihologie si psihoterapie

Postata de ietf cu 8 ani in urma.

Acum 4 ani, sora mea a murit dupa o lunga suferinta cauzata de cancer. O plang in fiecare zi, o doresc cu mine, uneori mi-o imaginez in camera cu mine, uneori ma intreb daca ei i-ar placea cum fac anumite lucruri. Nu am ajutat-o, nu am fost langa ea suficient, dar e omul pe care l-am iubit cel mai mult pe lume. Nu am cu cine vorbi, nu are cine ma asculta, nu am pe umarul cui sa plang. Toti cunoscutii imi spun ca trebuie sa trec peste asta ca viata merge inainte. Atat se pricep ei. Plang in somn, plang ziua, imi trimit mailuri pe care le ascund, sa nu le vada cineva, in care imi spun jalea. Simt ca ma sufoc de ciuda ca a murit. Tot ce imi doresc este sa pot discuta cu oameni despre astfel de dureri, sa pot sa numai plang pentru ca ma tem sa nu imi pierd mintile si sa nu devin un chin pentru familia mea.
O seara linistita tuturor!

Raspunsuri (3)

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Buna seara, Ietf! Adreseaza-te unui psihoterapeut, incepe sedintele de psihoterapie! In cadrul sedintelor iti vei putea plange durerea si vei fi ascultata. Daca doresti ma poti contacta la numarul de telefon trecut aici si iti voi putea raspunde la intrebari. Sanatate si cele mai bune ganduri!

romulusvb

acum 8 ani

Mergeti sa discutati cu un specialist, va pot recomanda pe cineva de incredere.

Psih. Daniela Dumitru

acum 8 ani

Buna ziua.
Incerc sa va ajut. Daca doriti, imi puteti scrie pe adresa [email protected].