o problema psihica??

Psihologie si psihoterapie

Postata de erzsebet-emilia cu 15 ani in urma.

sunt o fata de 17 ani disperata ...inainte mancam foarte mult chiar daca nu imi era foame ma indopam cu multa mancare si suplimente nutritive eu de felul meu sunt mai slabuta lumea imi spune ca sunt bine asa cum sunt dar eu spuneam ca nu e asa si vroiam sa fiu putin mai plinuta eram ingrozita de faptul ca daca nu ma indopam slabeam si nu castigam kg acum problema este ca atunci cand vad mancarea imi vine pur si simplu sa vars si simt niste emotii care imi idoaie stomacul si nu imi mai da voie sa mananc mai ales daca sunt undeva unde este un loc public de mancat imi vine numai sa vars de la miros am facut analize si mi-au iesit bine am putin colecistul marit dar mi-a dat medicament din aceasta cauza a mancarii am slabit 4 kg ...va rog sa ma sfatuiti ce trebuie sa fac sunt disperata!!!multumesc

Raspunsuri (2)

Sorin Adrian1

acum 15 ani

intr-adevar este o problema psihica...ceea ce trebuie sa faci e sa mergi la un psiholog. iti vei rezolva problema mai mult ca sigur. trebuie sa ai incredere in tine..si dupa cum repet de multe ori, CINE MERGE LA PSIHOLOG NU ESTE NEBUN, ci un om rational cu putere....asa ca incearca...Multa bafta!!!

daniel7107642

acum 15 ani

intr-adevar este o probl. psihica dar nu grava. Acelasi sfat: urgent la psiholog!