MAma nervoasa

Psihologie si psihoterapie

Postata de xenya97 cu 12 ani in urma.

MAma imi tine mereu morale si niciodata nu ma intelege se ia de prietenii mei care nu au nimic si ma cearta si apoi zice ca eu am inceput ma streseaza mereu cu predici nefacand nimic si intrepreteaza gresit lucrurile iar eu ma enervez cum sa ma abtin sa nu mai tip la ea ?

Raspunsuri (2)

laura

acum 12 ani

banuiesc ca ai o anumita virsta si isi face griji ptr. tine,nu ar fi rau sa iesi cu mama ta la o cafea si sa discutati depre ce te deranjeaza,dar dai ocazia sa se justifice si ea ptr atitudinea ei,tu trebuie sa deschizi discutia si cautati cu grija cuvintele succes

Gabriela Sarapatin

acum 12 ani

Ma numesc Gabriela Sarapatin. Eu sunt psihoterapeut in formare si masterand in cadrul Masterului de Psihoterapie din cadrul Facultatii de Psihologie, de la Universitatea Bucuresti.

Daca va doriti sa consultati un psiholog pentru suport, optimizare si dezvoltarea personala, imi puteti scrie la adresa de e-mail [email protected]

Sedintele de consiliere pot fi individuale sau in grup; au loc la Universitatea Bucuresti si sunt gratuite.

Numai bine,

Gabriela Sarapatin

Psiholog
Psihoterapeut in formare