ma sufoc

Psihologie si psihoterapie

Postata de iuliana144 cu 13 ani in urma.

nu am aer nu pot sa respir la ce medic trebuie sa apelez ca ma confrunt de ceva vrema cu asta si nu mai rezist

Raspunsuri (7)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Iti recomand sa te adresezi in primul rand medicului de familie. In urma consultului va stii sa te indrume spre cardiolog, pneumolog sau endocrinolog.
Este posibil sa fie si ceva de natura psihologica.
Cand iti apare aceasta senzatie? Poti face vreo corelatie intre aparitia acestor simptome si alte evenimente, eventual ganduri care iti apar in acel moment?
Mult succes!

iuliana144

acum 13 ani

mi se intampla cand fac efort fizic si seara cand vreau sa adorm

Roxana

acum 12 ani

Buna!
Aceeasi stare o am si eu. Am fost la endocrinolog si mi-a zis ca e de natura psihica.
Imi poti spune te rog la ce medic ai fost si ce ai facut?

Mersi frumos!

evelina

acum 12 ani

DA!DOCTORII CAND HABAR NU AU DE CE SUFERIM DAU VINA PE PSIHICUL NOSTRU!Mie imi trece cu clorocalcin, iar eu m-au trimis la psiholog:)

Alexandra

acum 12 ani

Dna Dr, eu am o senzatie de sufoacre si nod in gat mai ponuntata atunci cand fumez, dar nu numai. Am fost si la endocrine, si la cardio si la pneumolog si nu am nimic. ce ma sfatuiti? Ar trebui oare sa fac o endoscopie? si de ce e mai pronuntata senzatia atunci cand fumez....?

radu

acum 10 ani

aceiasi problema o am si eu nustiu ce ai facut daca ai rezolvato si cum a trecut ceva vreme decand ai postato

ionut

acum 11 ani

mi se intampla noaptea ..ma sufoc parca nu as avea aer, si pe cursul zilei respir si inspir mai greu