integrare copii cu CES

Psihologie si psihoterapie

Postata de mir22 cu 12 ani in urma.

Care sunt avantajele şi dezavantajele integrării copiilor cu dizabilităţi în şcolile normale?

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Concluziile comune , ale examinarii copilului de catre medicul pediatru, un psiholog si specialistul pentru afectiunea neuro- endocrina a copilului , pot sta la baza raspunsului solicitat de catre D-vs. Frecventarea unei scoli,impreuna cu copii fara dizabilitati( daca acestia au un comportament corect ) ar fi foarte indicata, atat pentru socializare cat si pentru increderea in fortele proprii . Sanatate