insomnii

Psihologie si psihoterapie

Postata de cu 10 ani in urma.

Buna ziua,am 19 ani si de jumatate de am insomnii si am fost la medicul psihiatru care mi-a dat rivotril jumatate de pastila,tritico un sfert de pastila si seroquel o pastila la ora 19.Mi-a intrat n cap ca nu pot dormi si de asta,intrebarea mea este daca acestea dau dependenta?imi poate afecta creierul?ce efecte secundare pot avea deoarece mi frica sa le iau?Multumsc

Raspunsuri (6)

lunaluna

acum 10 ani

Stiu pe cineva care timp de trei ani a dormit doar partial avea sapamani intregi de nesomn ...cu ajutorul unor pastile de la laboratoarele Himalaya numite gery forte acestea sau scos din farmacie nu cunosc motivul dar se pot comanda pe internet ,asta fara sa renunti la tratamentul medicamentos prescris de medic multa sanatate!

acum 10 ani

Multumesc foarte mult.

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 10 ani

Andrea52, la aceste ingrijorari medicul psihiatru este cel mai avizat sa iti raspunda. Atata timp cat esti sub supravegherea unui medic poti urma tratamentul linistita. De asemenea, pentru tratarea cat mai eficienta a problemelor de insomnie, stres, anxietate poti apela cu incredere la sedintele de psihoterapie cognitiv-comportamantala.

Accesand acest link poti citi mai multe despre tratamentul insomniei:

http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/insomnie/

Daca te pot ajuta si cu alte informatii, cu drag!

Psiholog Roxana Patrascu
[email protected]

www.psihoutil.ro

acum 10 ani

Va multumesc foarte mult,mie imi este frica sa nu dea dependenta si de aceea mai intrerup tratamentul.

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 10 ani

Pentru putin!

Dependenta mai rar, din contra medicul pe parcurs te ajuta sa renunti la aceste deze.
Iti recomand si sedintele de consiliere si psihoterapie la cabinet sau online.

O zi frumoasa!
Psiholog Roxana Patrascu
[email protected]

www.psihoutil.ro

mihaela

acum 10 ani

ai incercat aceasta tinctura naturista?

http://***.ro/articol/Produse/Tincturi/Tinctura_Somn_usor-663.html