FRICA DE CALATORII

Psihologie si psihoterapie

Postata de catalin_ing cu 15 ani in urma.

MAMA MEA SUFERA DE PESTWE 15 ANI FRICA DE CALATORII.CHIAR SI PANA LA TARA CARE SUNT 20-30KM TREBUIE SA IA DIFERITE CALMANTE IAR DE CALATORII MAI LUNGI NICI NU POATE FI VORBA. CE AR TREBUI SA FACA?

Raspunsuri (4)

carmen658

acum 15 ani

Buna Lumi,
Si mama mea pateste la fel. Cred totusi ca este ceva legat de psihic. Nu este o boala in sine. Sanatate

Cristina13490577

acum 15 ani

buna a fost cineva la doctor crisan de la maternitatea bucur?cat costa o consultatie la el?

simona531

acum 15 ani

Aceasta frica de a calatori se numeste agorafobie...frica de a pleca in afara spatiilor in care se simte in siguranta..se poate rezolva in timp cu niste sedinte de psihoterapie......michelle1972_ro,este id-ul meu de mess ptr mai multe detalii

catalin_ing

acum 15 ani

DIN PACATE SUNTEM DIN FOCSANI SI NU PREA EXISTA SPECIALISTI. MERCY MICHELLE PENTRU SFAT.