dureri...

Psihologie si psihoterapie

Postata de Valentina14114572 cu 14 ani in urma.

am o saptamana de cand ma dor sfarcurile...am trecut si printr o perioada p***a cu sesiunea dar si certurile cu prietenul meu! poate sa fie pe sistem nervos aceasta durere?

Raspunsuri (3)

Psih. Paraschivescu Carmen

acum 14 ani

Daca ai exclus cu desavirsire posibilitatea unei sarcini si nu esti nici in apropierea menstruatiei, e posibil sa fie si pe un fond psihic aceasta durere. Desi multe simptome fizice pot aparea si pe un asemenea fond, daca ele persista sau se agraveaza e indicat sa faci si un control medical.

acum 14 ani

mi s-aintamplat si mie asta de n ori...e din cauza apropierii mensruatiei normal peridada premenstruala

Psiholog-psihoterapeut Kablan Hilda

acum 14 ani

Niste dozari hormonale, la un cabinet ginecologic, ar lamuri problema, durerile apar intr-adevar numai intr-o anumita perioada a ciclului mestrual; oricum, raspunsul ginecologului este cel mai competent in aceasta situatie. Nu este un efect direct al stresului.
Mult bine, Hilda Kablan.