dubla personalitate

Psihologie si psihoterapie

Postata de rokoko37 cu 13 ani in urma.

care sunt manifestarile de baza ale dublei personalitati?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Te referi la schizofrenie sa inteleg. Cauta pe google schizofrenie sau dubla personalitate si vei gasi o tona de articole.

rokoko37

acum 13 ani

......nu , nu ma refer la schizofrenie;am citit despre personalitatea multipla, as fi dorit o nuantare cat mai detaliata, eventual din partea unor specialisti care se confrunta direct cu asemenea cazuri(destul de rare)...........ptr. ca fiecare e unic in felul sau........desi exista o simptomatologie specifica fiecarei boli.Uneori cel mai mic detaliu e important intr-o diagnosticare corecta.

Iuli

acum 13 ani

Atunci mergeti la un medic psihiatru. Sanatate!

Iuli

acum 13 ani

Daca stiti engleza, gasiti aici informatii http://en.wikipedia.org/wiki/Dissociative_identity_disorder