Despre mine

Psihologie si psihoterapie

Postata de Syr3nutza cu 12 ani in urma.

Simt cateodata nevoia sa merg la un psiholog, dar nu am cum, pentru ca eu, am o deficienta de auz, adica surda, si nu pot discuta cu un psiholog oral, decat prin scris.Prefer pe aici, si vreau sa mi scriu viata, si apoi sa stiu care e parerea unui psiholog, despre mine, cum gandesc, care este felul meu de a fi, daca gresesc prea mult...etc...e in regula daca as scrie aici...?

Raspunsuri (2)

Psih. Claudia Popa

acum 12 ani

Stimata doamna,
Data fiind situatia dumneavoastra sigur ca puteti apela un psiholog prin intermediul comunicarii scrise. Puteti cauta un psiholog, psihoterapeut caruia sa ii solicitati acest lucru. Aveti, de asemeni, si posibilitatea de a scrie aici, insa trebuie sa tineti cont de faptul ca se stabileste un alt nivel de intimitate cand stiti ca doar o persoana citeste ceea ce scrieti si altfel o sa reactionati atunci cand stiti ca postarea dumneavoastra este deschisa publicului larg.

Syr3nutza

acum 12 ani

Este bine daca pot vorbi doar cu dumneata prin mail ori pe mess doar daca folositi messengerul..