deceptie

Psihologie si psihoterapie

Postata de dolores138717 cu 12 ani in urma.

buna ziua.de curand am trecut printr-o deceptie care pe mina m-a marcat si nu-mi pot revenii.as dori o consultatie sau o terapie.unde as putea merge si ce acte si bani trebuiesc.multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Psih. Claudia Popa

acum 12 ani

Pentru a incepe o psihoterapie trebuie sa cautati un psiholog-psihoterapeut din orasul dumneavoastra si sa va faceti o programare. Nu aveti nevoie de acte, decat de faptul ca mergeti acolo cu sinceritate si cu inima deschisa pentru a va vindeca sufletul. Tafirele pentru o sedinta nu difera foarte mult de la un psihoterapeut la altul, insa este bine sa intrebati cat costa consultatia inainte de a va prezenta la programare.

Psih. Liliana Munteanu

acum 12 ani

Confirm spusele Claudiei si mai adaug ca pe site-ul Colegiului Psihologilor din Romania puteti gasi lista de consilieri si psihoterapeuti autorizati care au cabinete in zona in care locuiti. Va felicit pentru atitudine!