De ce inghit in sec din minut in minut?

Psihologie si psihoterapie

Postata de Utilizator11550064025 cu 5 ani in urma.

Imi vine sa inghit (propria saliva, iar cand nu am saliva in cavitatea bucala, inghit in sec cum se spune) non stop si nustiu de ce. Nu am idee ce ar putea sa fie si ce ma face sa inghit, iar daca nu inghit atunci cand imi vine, este ca si cum raman fara aer, dar in gât. Cum este posibil asa ceva? Este ca si cum as mai avea o gura in gât si ma forțează sa inghit. Am auzit ca, aceasta problema pe care o am (si probabil o mai au si altii) ar putea fi un handicap in conceptul doctorilor si ca nu ar exista un tratament pentru aceasta afectiune, daca o pot nu mi asa.

Raspunsuri (4)

psih.Bogdan Pîrtoacă

acum 5 ani

Bună ziua! Este posibil să fi dezvoltat un tic nervos. Pentru a ști exact cum stau lucrurile vă recomand să vă adresați unui psiholog clinician sau unui medic psihiatru pentru evaluare. Dacă doriți să lucrpm îmoreună vă rog să-mi trimiteți un mesaj. Numai bine!

Utilizator11629817253

acum 2 ani

Lasati va rog un contact?

Utilizator11570038828

acum 4 ani

In legătura cu înghițitul in sec, ai scăpat?

Ramona

acum un an

Buna ziua, cei care suferiti de aceasta problema ati gasit o rezolvare?