Cum sa scap de facut pipi in pat?

Psihologie si psihoterapie

Postata de MembruMobileAppantoniaiuliana31 cu 6 ani in urma.

Bună am 16 ani si fac pipi în pat noaptea mi se întampla foarte rar, dar cand visez ceva atunci urinez si dupa ce am urinat ma trezesc. parintii nu stiu, mi-e rusine sa le zic cum as putea scapa de aceasta problema? O perioada nu mi se mai întampla, dar dupa un timp iarasi aceeasi problema si fac pe mine o data la 5-7 zile si mai des; nu stiu cum sa scap, puteți sa ma ajutați cu un sfat sau cu altceva?

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna ziua!
Parerea mea este sa discuti cu parintii despre problema pe care o ai, si sa incepi sedintele de psihoterapie cognitiv-comportamnetala, cu mine sau cu alt specialist. Nu este dificil, trebuie doar facut primul pas. Dac doresti sa discutam, ma poti contacta si la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!