Cum sa gasesc psihologi sau metode,metode terapeutice sa fac sedinte de psihoterapie mai ieftine,mai avantajoase sau ceva care sa ma ajute?

Psihologie si psihoterapie

Postata de Number cu 10 ani in urma.

Am suferit pe rand,de atac de panica,depresie,anxietate si acum tulburare obsesiv compulsiva(ganduri false,eronate care vin fara voia mea si anxietate mare,neplacere,disconfort...Acum ma simt putin mai bine,dar nu ma consider vindecat total.Am fost la 2 psihologi dar am renuntat la sedintele lor ,nu prea am fost multumit,au intevenit alte lucruri ,timp,dispozitie etc.Nu vreau sa dau detalii.
Pot apela la un psiholog scolar,de spital,sedintele sunt gratuite sau macar avantajoase?Macar 2-3 sedinte.Sa ma ajute putin.Putin.Ce alte remedii/metode exista..?

Va multumesc si va stimez.

Raspunsuri (1)

GREEN TEA

acum 10 ani

Sigur ca poti sa apelezi la un psiholog scolar, consilier psihologic sau psihopedagog in liceul in care inveti.