comportament

Psihologie si psihoterapie

Postata de - de ce - cu 13 ani in urma.

buna seara , doresc sa imi schimb comportamentul in societate sa am o putere in gandire , sa pot sa iau decizi mai bune , sa fiu mai puternic , ce ar trebui sa fac sa studiez un profil anume? sa citesc o carte ? sa consult un medic specialist, multumesc

Raspunsuri (4)

Psih. Delia Aldescu

acum 13 ani

Toate cele 3 variante de raspuns sunt bune. Fie alegi una, fie alegi doua, sau toate trei, tu stii cel mai bine care e scopul tau final.
Cred ca "medic specialist" l-as inlocui cu termenul de coach.

IRSC

acum 13 ani

Grupurile de dezvoltare personala pot fi un inceput. Recomandam cursul interactiv Comportamentul asertiv, organizat de Institutul Roman Sic Cogito.

Mai multe informatii gasiti aici: http://siccogito.wordpress.com/2010/11/19/curs-interactiv-comportamentul-asertiv-reduceri/

Psihoterapeut Florentina Bocai

acum 13 ani

Ceea ce va doriti puteti obtine prin psihoterapie individuala sau terapie de grup , unde te poti dezvolta psiho-emotional si invata sa te redescoperi .
Alege un psihoterapeutul care crezi ca iti inspira incredere si cu seriozitate si perseverenta poti obtine rezultate frumoase .
Numai bine ,

Psiholog Florentina BOCAI
Cabinet Individual de Psihologie- Bucuresti
Deschide-ti sufletul si …redecopera Puterea din tine!
[email protected]

dyd

acum 13 ani

buna a si eu cv proleme si nustiu cum sa omi fac sa am un echilibru bun eu nu lucru doar stau acasa ink nu am lucrat niciodata anu asta am terminat liceu si mam maritat acum satu doar acasa si a cam plictisesc ma trezesc dimineatza cand pleaca sotu la lucru apoi ma pun oiar sa dorm numai as dormi ce sa fac sa imi impart acest timp liber p care il am intrun timp echilibru k toata ziua nu am ce face decat sa stau acasa curat mai fac pe acasa acum ma pus sa invat liba franceza k sunt in franta si apoi m vreau angaja la ceva coafoar aiceea da invat unpik si ma apuk sa doorm va rog dtaimi un safat k am fffffffff mult timp liber cum sa mil impart intrun timp echilibrant