ce pot face sa nu intru in depresie ?

Psihologie si psihoterapie

Postata de comanioanadenisa cu 11 ani in urma.

ma numesc ioana,am 22 de ani si sunt zile in care ma trezesc fara chef de viata si simt ca intru intro gandire profunda si sunt pe cale de a intra in depresie si nu stiu cum sa imi inveselesc viata .va rog sa imi dati un sfat.va multumesc

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un psiholog pentru a va ajuta sa depasiti aceasta situatie.

alex.

acum 11 ani

iti recomand cateva filme documentar
the secret , what a bleep do we know ( de preferat varianta extinsa ) acestea le gasesti traduse in romana pe site ul http://fymaaa.blogspot.ro/
si pe youtube disccursur motivationale ale lui jm rohn , bob proctor, napoleon hill etc. dar mai intai incepe cu" the strangest secret in the world" ( earl nghtingale )

Gabriela Sarapatin

acum 11 ani

Buna ziua,

Puteti beenfica de un program de analiza/dezvoltare personala in cadrul masterului de psihoterapie experientiala din cadrul Universitatii Bucuresti.

Terapeutii sunt masteranzi si ofera astfel de sedinte gratuit.

Gabriela Sarapatin
Consilier psihologic
Psiholog clinician