Ce poate fi?

Psihologie si psihoterapie

Postata de Utilizator11596493654 cu 3 ani in urma.

Buna ziua, scriu acest mesaj fff îngrijorată, sunt o persoana care e anxioasa si sufera de atacuri de panica iar de ceva timp nu pot sa inghit normal, nu stiu cum sa explic, parca as avea un mucus in gat si nu pot sa inghit normal, cateodata mi se pare ca ma sufoc cand incerc sa inghit si nu pot, si gura mi-e foarte foarte uscata .. mai am si probleme cu respiratia si pe nas si pe gura cand incerc sa respir parca undeva ma opreste ceva.. Am doar 20 de ani, chestia asta ma afecteaza psihic enorm.. Tin sa Menționez ca am fost la ORL acum 2 luni, in prima faza mi a zis ca am laringita, mi-a dat tratament 10 zile dupa m-am dus din nou la consult si mi-a zis ca nu mai am nimic dar in continuare aveam aceleasi senzații, mi-a zis ca ar fi recomandat sa consult un doctor gastroenterolog sau un psiholog... voi ce parere aveti? Daca in trecut simteam senzatia asta din cand in cand, acum o simt in fiecare zi, mi-e si frica sa mai mananc ca sa nu ma innec .. sunt disperata !!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anxietatea-si-fobiile/informatii-esentiale-despre-tulburarile-de-anxietate_13492