ce ar fi mai indicat?

Psihologie si psihoterapie

Postata de erzsebet-emilia cu 15 ani in urma.

ce este mai indicat in tulburare de anxietate? pastilele care tin sa spun ca am luat jumatate de pastila si imi era f rau (Asentra) sau sa urmez niste sedinte de terapie ? eu consider k la 17 ani sunt inca mica pt antidepresive...

Raspunsuri (2)

erzsebet-emilia

acum 15 ani

ce este mai indicat in tulburare de anxietate? pastilele care tin sa spun ca am luat jumatate de pastila si imi era f rau (Asentra) sau sa urmez niste sedinte de terapie ? eu consider k la 17 ani sunt inca mica pt antidepresive...

simona312112347

acum 15 ani

Da, clar ar fi indicata psihoterapia. Si mergi cu toata increderea. Daca situatia este grava, probabil o asociere intre medicamente si psihoterapie ar fi varianta optima. Dar iti recomand obligatoriu psihoterapie care iti va grabi tratarea bolii. Nu te ingrijora, tulburarile de anxietate reprezinta ceva relativ normal in ziua de astazi. In nici un caz sa nu iei medicamente fara recomandarea medicului, chiar daca ai cele mai bune calificative pentru ele. Iti pot face mai mult rau decat bine si chiar pot complica lucrurile. Mergi la psihoterapie (in spitalul Obregia sunt medici psihiatri care fac gratuit psihoterapie, daca ai nevoie - trebuie doar sa mergi la consultatie - sau poti merge direct la un centru sau psihoterapeut).