ce antidepresiv se poate lua cand esti insarcinata?da

Psihologie si psihoterapie

Postata de carmen652 cu 14 ani in urma.

Buna!!Sunt insarcinata in 5 saptamani,si as dori sa stiu ce antidepresiv se poate lua,ocazional in sarcina?Mentionez ca pana sa raman insarcinata luam paluxetil de 20 de mg,dar am oprit tratamentul cand am aflat ca voi fii mama!!!Multumesc!!!!

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 14 ani

Este ceva ffff. delicat pentru a primi un raspuns de pe forum. Cred ca ar fi bine sa ceri parerea medicului care ti-a recomandat paluxetil,eventual sa-ti schimbe tratamentul cu ceva naturist, oricum ceva care sa nu-ti afecteze sarcina.

carmen652

acum 14 ani

Multumesc ptr sfat!!!Am gasit ceva naturist,calmoplant,sper sa nu fie cazul sa-l folosesc!!!
MULTUMESC!!