buna din nou...

Psihologie si psihoterapie

Postata de lia19 cu 14 ani in urma.

mi-am facut un test de sarcina azi si.............sunt 2 liniute roz bine ca am citit rezultatul la 8 min,dar mi sa zis ca e valabil ,sotul meu sa bukurat mult..mie nici akum nu-mi vine sa cred imi doream asa de mult un bebe....si acum .....nu ma pot obisnui cu ideea.........mie frica ...........i-am spus si mamei mele si e asa bukuroasa,dar euink nu ma obisnuiesc...cu ideea nu-mi vine sa cred .bine k nu am luat pastile dekt sedatif pc nu e nici o problema din kte stiu eu ,voi ce ziceti??mi-am fac putin masaj ieri.p burta....15 min k nu stiam........eu sunt maseuza si am nevoie de banii asa k mai fac masaje....oare mai pot fce si acum makar o sapt.....eu sunt in 2 sapt jumate.ultimul ciclu l-am avut pe 30 oct si contact am avut p 9 si 12 noiemb....ast vestii de la voi .e normala starea kre o am ......??de azi dimi numai ma gandesc......

Raspunsuri (1)

bela27

acum 14 ani

buna.
acum o sapt am aflat si eu ca sunt insarcintata dupa ce mi-am facut 2 teste ,ambele pozitie. eu propun sa te calmezi, sa mergi la o eco transvaginala si apoi dupa confirmare sarcina mergi la ginecolog:). daca nu te stresezi si gandesti pozitiv totul va fi bine.
multa sanatate iti doresc si o sarcina usoara. nu uita sa iei acud folic:)