Biofeedback-ul

Psihologie si psihoterapie

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Intotdeauna pentru a convinge oamenii sa se lase de fumat scrieti tot felul de lucruri. De ce nu veniti cu intamplari precise? Doar asa se pot convinge altii. Acestea pot fi doar mituri, cum si cred ca sunt marea majoritate..

Raspunsuri (2)

Dorina6899908

acum 15 ani

Daca-ti spun ca m-am lasat de fumat,dupa 32 de ani, cu tigarile pe masa,fara sa apelez la nici un inlocuitor,sau medicamente si ca de atunci au trecut deja 6 ani.........vei spune ca vorbesc p***ai...deci nimeni nu te poate convinge de nimic, daca nu te motivezi si nu ai vointa.......tot ce spun altii crezi ca sunt basme......Eu te asigur ca vorbesc din proprie experienta. Nu am pretentia sa ma crezi,sunt multumita pt. mine.....

B.3

acum 15 ani

Katy ai mare dreptate!singurul antidot sigur impotriva fumatului este vointa!