ATACUL DE PANICA

Psihologie si psihoterapie

Postata de djciobytl cu 12 ani in urma.

Sunt un tip care imi place sa incerc orice... dar chestia asta care am incercato mi-a ramas tiparita. M-am gandit sa trag si eu o etnobotanica si asta a fost cea mai tampita incercare a mea ma luat tare imi imaginam ca mai am putin si mor m-am speriat cam tare.De atunci am ramas cu o durere in piept am crezut ca am probleme cu inima am plecat la spital si nimic inima ok. Sambata am facut un atac de panica... asa cred pentru ca corespunde cu ce am gasit pe net respiratie dificila ameteli etc si acum nu stiu ce sa fac sa revin la normal , sau macar sa nu mai fac crize dinastea,eu incerc sa uit ce am patit dar, nu stiu poate trebuie si pastile ceva habar nu am.Ma puteti ajuta cu vreun sfat!!! Multumesc

Raspunsuri (1)

Psih. Claudia Popa

acum 12 ani

In primul rand trebuie sa mergeti la medic pentru a vedea daca este vorba despre atac de panica. In cazul in care acest diagnostic se confirma, cel mai bine este ca tratamentul ca fie combinat, adica sa luati medicatie dar sa va prezentati si la un psihoterapeut. Va urez mult succes.