Atac de panica!!!

Psihologie si psihoterapie

Postata de Silviu1212 cu 11 ani in urma.

Am foarte des atacuri de panica,aproape din orice.Primul atac de panica l.am avut la scurt timp dupa ce m-am lasat de sala. Se poate sa fie asta cauza aparitiei atacurilor de panica?? Am luat si proteine in excs. VA ROG..SIMT CA INEBUNESC!!!

Raspunsuri (15)

Silviu1212

acum 11 ani

exces*

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Esre bine sa discutati cu un psiholog pentru a putea depasiti acestea atacuri de panica.

Silviu1212

acum 11 ani

Am discutat..MI-a zis k totul este bine,ca sunt o persoana sanatoasa..Apoi nu m-i s-a mai intamplat cateva saptamani si au revenit(atacurrilede panica). Si mi,au dat si medicamente ATARAX

FreeStyle11

acum 11 ani

Nu ai nevoie de psiholog sau de medicamente.Gandeste-te ce iti provoaca aceste atacuri de panica si depaseste-le.TU trebuie sa te mobilizezi, nimeni nu te poate ajuta daca tu nu te hotarasti sa te calmezi si sa cauti motivele care iti provoaca atacurile.Trebuie sa fie niste motive ca doar nu iti vin asa din senin...
Fi mai curajos si gandeste logic si bazeaza-te mai mult pe logica si ratiune si te vei putea ajuta SINGUR.Medicamentele nu te ajuta sa scapi de cauza, tu singur ai zis ca ti-au aparut din nou.Gandeste ce iti provoaca atacurile si scape de cauze.Daca te ajuti SINGUR vei vedea ca vei fi mai puternic si vei face fata la alte situatii mai grele mult mai usor.Iti urez succes!

Silviu1212

acum 11 ani

mersii mult!! singura cauza care cred eu ca e: ,,am stat singur 2 ani si poate am avut prea multe p cap,stres.

raluca

acum 11 ani

suntem in aceiasi situatie. daca reusesti sa faci ceva in privina asta, nu uita sa scrii si aici. sunt multi care cauta ajutor....

MIHAELA A.

acum 11 ani

MULTI PRIETENI SI O GANDIRE POZITIVA!

dan

acum 11 ani

1=nu te mai gandii la trecut ! 2=nu te mai gandii la viitor ! acestea iti aduc cele mai multe framantari ! acesta e secretul !!!

Silviu1212

acum 11 ani

ok asa o sa fac! va multumesc tuturor pentru sfaturi!!

Mirna

acum 11 ani

Iti recomand StressTame de la Secom, un produs american naturist special pentru atacuri de panica, si ceaiul pt calmarea spiritului de la Favisan, ambele luate impreuna 1 luna de zile. Le gasesti la plafar.

raicu

acum 11 ani

Nu este adevarat.Nu se poate trata singur.Fugi repede la doctor si ia tratament.Eu am suferit pt 6 ani de zile.De ce?Pt ca nu am mers la doctor.Am crezut ca pot trata singura,ca totul depinde de mine.NU ESTE ADEVARAT.Acum cu ajutorul medicamentelor mi-am revenit.Dar am pierdut 6 ani din viata.6ani in care am fost limitata.Nu lasa timpul sa treaca....

Silviu1212

acum 10 ani

poti sa,mi recomanzi acelasi medic care te,a tratat p tne..am fost l unul si nu mi,au trecut :((

Ecaterina

acum 2 luni

Buna Raicu , fi bun si spune cu ce tea tratat docorul ? Si cum te simti azi ??

ana

acum 11 ani

eu am scapat de panic atak cu ANXIETIN =un produs din plante.
l-am comandat pe internet.
dupa citeva zile nu te mai streseaza nimic.
si credema ,eu am avut stress mre ca m-au diagnosticat cu leucemie si am avut si probleme de alt ordin.
acum toate problemele si cancerul sint cu mine ,dar le privesc detasat.
compania care livreaza produsul se numeste -hello life

Psiholog Cluj

acum 11 ani

Poti citi aici cateva randuri despre atacul de panica :

http://psihodiagnoza.ro/psihologie-ce-este-panica/
http://psihodiagnoza.ro/psihologie-si-biologia-panicii/
​.